Nie przegap
Strona główna » Mama » Ciąża » Czy to bezpieczne karmić piersią w czasie ciąży?
karmienie w czasie ciąży

Czy to bezpieczne karmić piersią w czasie ciąży?

Czy to bezpieczne karmić piersią w czasie ciąży? Czy zarówno rozwijające się dzieciątko jak i moje 8-miesięczne dziecko, które karmię piersią mogą być równocześnie odpowiednio odżywione?

Ludzkie ciało jest niesamowite, ponieważ z pewnością potrafi wyżywić 8-miesięczne dziecko podczas karmienia piersią, jak również odpowiednio odżywić rozwijający się płód. Jedyny problem to, właściwe odżywianie. Wiesz, że potrzebujesz dodatkowych kalorii jako karmiąca matka, a także dodatkowych kalorii jako kobieta w ciąży, więc jest to bardzo ważne, żebyś upewniła się, że zaspokajasz swoje potrzeby żywieniowe.

spiace-niemowlePotrzebujesz teraz dodatkowej ilości wapnia, białka, płynów i kalorii, więc traktuj się dobrze i stosuj zrównoważoną dietę. Jeśli planujesz karmić drugie dziecko piersią, należy pomyśleć o tym, czy chcesz karmić piersią oboje dzieci, czy odstawić pierwsze dziecko od piersi.

Jeśli planujesz odstawić starsze dziecko, lepiej byłoby to zrobić przed kolejnym porodem, żeby nie było dodatkowych problemów z karmieniem, kiedy zaczniesz karmić noworodka. Jeśli planujesz dawać pierś obydwu maluchom, pamiętaj, by zawsze karmić najpierw młodsze dziecko, żeby otrzymało odpowiednie pożywienie w tych pierwszych najważniejszych miesiącach życia.