Czym skorupka za młodu nasiąknie…

 

… tym (portfel rodziców) na starość trąci – śmiało mogę sparafrazować to przysłowie-powiedzenie. Jak bowiem odnieść się do faktu, że niespełna dwuipółletnie dziecko (dziewczynka-być może płeć ma tu znaczenie, dlatego to podkreślam) od wizyty w sklepie z zabawkami , gdzie wydaje jedynie okrzyki „ooo, pać mama”, woli buszowanie z wypiekami na buzi w dziale damskim w sklepie z obuwiem?

 

 


A w związku z tym, że właśnie opanowała umiejętność ściągania i nakładania, butów postanowiła wypróbować swoje nowe zdolności na „żywym organiźmie”.

 

 

I raczej nie wróży to średnio-niewielkich nakładów na poczet garderoby mojego dziecka. Przeciwnie – nie wybrała tych za przysłowiowe 19,99. Nie, zgarniała te powyżej stu złotych.

I jak tu wpajać dziecku mechanizmy oszczędzania, skoro widocznie to wbrew jej naturze? :) A szczerze mówiąc mamunia, czyli ja, gdybym mogła, to zapełniłabym butami i ciuchami każdą, ale to dosłownie każdą szafę obojętnie jakiej wielkości by nie była.

Tak więc widocznie taki już los…tylko Ukochany biedny… na te wszystkie butki będzie trzeba zarobić. No ale odmówić dziecku?? I to własnemu???:))

Udanych zakupów, szczególnie że wyprzedaże w pełni!!!

2 thoughts on “Czym skorupka za młodu nasiąknie…

 1. Ewa

  Nie martw się, ciotka nauczy ją jak za te same pieniądze kupić zamiast jednej, dwie pary.
  Kobieta nigdy nie ma zbyt wiele ubrań i butów….
  No cóż właśnie podliczyłam swoje buty i doszłam do… OH! 117 par, ale i tak czasami mam problem z dopasowaniem butów do ubrania… A mówią, że od przybytku głowa nie boli – musiał to wymyślić jakiś facet, bo oni zazwyczaj mają dwie pary – jedną na lato, a drugą na zimę..

  Reply
  1. getmama Post author

   przypomina mi się teraz scena z mojego s&thecity, jak Miranda uświadamia Carrie jaką fortunę zgromadziła w butach!!! Ty najpierw mnie tego naucz, a potem Marta przyjdzie na szkolenie!! ja, no może nie jak facet – ale blisko. Jak już jedną kupię, to tak do przetarcia !!! Ale 117 ??? Musisz mi kiedyś to pokazać!! Lepiej to zniosę przy degustacji świeżej wiesz czego..”)

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>