Nie przegap
Strona główna » Mama » Laktator – podaj dziecku to co najważniejsze!

Laktator – podaj dziecku to co najważniejsze!

Od zawsze wiadomo, że mleko matki jest najważniejszym składnikiem pokarmowym dla nowo-narodzonych dzieci, a także tych nieco starszych. Niestety, czasami mamy maja problemy z karmieniem dzieci lub potrzebują odciągnąć mleko na później. Właśnie w takich sytuacjach, laktator może okazać się zbawieniem dla takiej kobiety. Ten artykuł wskaże zalety laktatora i podpowie jaki laktator wybrać.

1. Laktator – główne zalety
2. Jaki laktator wybrać – elektryczny czy ręczny?
3. Gdzie kupić laktator?

Laktator – główne zalety

Laktator służy do odciągania mleka, gdy mama posiada za dużo mleka i dziecko nie może go na bieżąco pic. Co więcej, mleko z laktatora może zostać podane w dowolnej chwili, a mama nie musi być obecna przy karmieniu dziecka – wtedy mleko z laktatora jest podawane za pomocą butelki, np. przez nianię lub tatę. Jest to jedno z podstawowych akcesoriów na wyposażeniu każdej przyszłej mamy. Obecnie na rynku klientki maja do wyboru dwa rodzaje laktatorów: ręczne oraz elektryczne.

Jaki laktator wybrać – elektryczny czy ręczny?

Każda świeżo upieczona mama może wybrać laktator ręczny jak i elektryczny. Jaki zatem laktator wybrać? To wszystko zależy od wielu czynników.

Laktator elektryczny jest urządzeniem rekomendowanym dla kobiet, które szybko potrzebują odciągnąć mleko, np. gdy wracają do pracy i nie mają zbyt dużo czasu na karmienie dziecka lub ręczne odciąganie. Taki laktator jest również polecany paniom, które chcą pobudzić laktację. Według https://allegro.pl/kategoria/akcesoria-dla-mamy-i-dziecka-laktatory-i-akcesoria-257796 laktator elektroniczny jest znacznie droższy niż ręczny.

Natomiast laktator ręczny jest przeznaczony do sporadycznych użyć, np. podczas gdy kobieta wychodzi do lekarza. Jest również tańszy i cichszy podczas użycia.

Gdzie kupić laktator?

Wszystko zależy od klientki. Każdy rodzaj laktatora jest dostępny w aptekach, jak i sklepach dedykowanych małym dzieciom. Jeśli natomiast zakupy w zaawansowanej ciąży lub z niemowlakiem wydają się niemożliwe, warto zapoznać się z ofertą sklepów internetowych. Co więcej, wybór laktatorów jest również olbrzymi i na pewno zostanie doceniony nawet przez najbardziej wymagające klientki.

Macierzyństwo to magiczny czas. Warto się nim cieszyć, a jeśli wystąpią problemy z karmieniem to wybrać profesjonalny sprzęt – laktator.