Nie przegap
Strona główna » Porady dla rodziców » Mądre oszczędzanie na przyszłość dziecka – lokata db Plan 500+ Premia w Deutsche Bank

Mądre oszczędzanie na przyszłość dziecka – lokata db Plan 500+ Premia w Deutsche Bank

Nie trzeba być beneficjentem rządowego programu Rodzina 500+, aby otrzymywać dodatkową premię za oszczędzanie na przyszłość dziecka. Taki dodatkowy zastrzyk finansowy można odkładać na określony wcześniej cel. Jednym z nich może być zapewnienie lepszego startu w dorosłość dla swoich pociech.

Dane resortu pracy z początku października 2016 roku mówią o 11,3 mld złotych, które rozdysponowano wśród uprawnionych do odbioru świadczenia. Między 12 września a 21 października CBOS przeprowadził ankiety pośród ponad 3,2 tys. rodziców i opiekunów dzieci do 18. roku życia, którzy mogą odbierać wsparcie w ramach programu Rodzina 500+. Specjalistów interesowało na co przeznaczane są te pieniądze. Dla niemalże połowy respondentów świadczenie to jest tożsame z innymi dochodami miesięcznymi i w taki sam sposób wydawane. Dla 34 procent ankietowanych to środki specjalne, które wydzielają z domowego budżetu. Bardzo duży odsetek rodziców i opiekunów nie wydaje jednak pieniędzy z comiesięcznego świadczenia, ale decyduje się na ich zaoszczędzenie. Do tego celu wykorzystują obligacje skarbowe, rachunki oszczędnościowe lub lokaty.

Jeśli środki z programu Rodzina 500+ są wydawane, najczęściej przeznaczane są na zakup odzieży i obuwia dla dzieci (odpowiednio 31 procent i 29 procent) lub na wspólne wakacje dla całej rodziny (22 procent). Warto zwrócić uwagę, że aż 22 procent ankietowanych przez CBOS rodziców lub opiekunów zdecydowało się przeznaczyć te dodatkowe kwoty na edukację swoich pociech w postaci zakupu materiałów dydaktycznych lub zajęć pozaszkolnych.

Jak widać, część uprawnionych do odbioru co miesiąc 500 zł w ramach rządowego programu stawia na przyszłość swoich dzieci lub podopiecznych i przeznacza te środki na ich edukację. Inni z kolei decydują się na zaoszczędzenie ich, aby wydatkować te pieniądze na określony cel po upływie kilku miesięcy lub lat. Oferowana przez Deutsche Bank Polska lokata db Plan 500+ Premia stanowi produkt finansowy łączący potrzeby obu tych grup.

Oszczędzaj i zyskaj co roku dodatkowe 500 zł na świetlaną przyszłość swojego dziecka

 

  • Lokata db Plan 500+ Premia przeznaczona jest dla nowych i obecnych klientów Deutsche Bank;
  • Regularne oszczędzanie środków na lokacie uprawnia do uzyskania premii nawet w wysokości 500 zł co roku.

Atrakcyjnie oprocentowana lokata db Plan 500+ Premia to propozycja dla nowych i obecnych klientów Deutsche Bank Polska, którzy potwierdzą fakt posiadania dziecka do 18. roku życia. Można to zrobić przedkładając w placówce banku akt urodzenia, paszport lub dowód osobisty dziecka. Każdy klient może założyć maksymalnie 5 lokat (po jednej na każde dziecko). Okres deponowania środków na lokacie db Plan 500+ Premia wynosi 10 lat. Otwarcie, prowadzenie i zamknięcie lokaty jest bezpłatne, a warunkiem jej uruchomienia jest posiadanie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Deutsche Bank. Co miesiąc na lokatę należy wpłacić środki w wysokości minimum 100 zł, przy czym nie ma górnej granicy kwoty, którą można zdeponować. Dodatkowo istnieje możliwość dokonywania nielimitowanych dopłat do miesięcznej transzy oszczędności. Lokata jest oprocentowana, więc zdeponowana na niej kwota będzie rosnąć o odsetki (kapitalizacja roczna). Tym, co odróżnia lokatę db Plan 500+ Premia od innych produktów oszczędnościowych jest właśnie specjalna premia, na co zresztą wskazuje sama nazwa oferty. Regularne odkładanie kwoty 500 zł co miesiąc oznacza, że po upływie roku bank wypłaci dodatkowe pół tysiąca złotych na dedykowane do tego celu specjalne db Konto Oszczędnościowe 500 Plus.

Lokata db Plan 500+ Premia pozwoli nie tylko odkładać środki pochodzące z rządowego wsparcia dla rodzin z dziećmi, aby procentowały i w przyszłości zamieniły się w spory kapitał. Kapitał, który wchodzące w dorosłość dziecko przeznaczy na sfinansowanie wymarzonych studiów lub na wkład własny przy zaciąganiu kredytu hipotecznego. Co ważne, odłożona kwota będzie rosnąć nie tylko z uwagi na oprocentowanie. Jak łatwo policzyć, regularne odkładanie 500 zł co miesiąc pozwoli po roku na otrzymanie premii od Deutsche Bank w takiej samej wysokości. Dziesięć takich premii (za każdy rok trwania lokaty) to już 5000 zł – kwota, dzięki której rodzice będą mogli jeszcze bardziej zadbać o to, aby przyszłość ich dzieci malowała się w jasnych barwach.