Nie przegap
Strona główna » Porady dla rodziców » Niezapomniane rodzinne wakacje

Niezapomniane rodzinne wakacje

 

Wakacje to czas, kiedy chcemy odpocząć, rozerwać się i spędzić czas w rodzinnym gronie. Wczasy dla dwojga znacznie różnią się od rodzinnych wakacji. Planując wyjazd z dziećmi musimy mieć na względzie również ich potrzeby, nie zapominając także o sobie, przecież odpoczynek należy się każdemu. Trzeba nastawić się na różne formy turystyki i rekreacji. Najlepiej od razu szukać ofert biur podróży skierowanych do rodzin. Które miejsca będą nadawały się na rodzinny wypoczynek? Czy w grę wchodzą tylko niedalekie wyjazdy? Co może zainteresować najmłodszych wczasowiczów? Jak ciekawie spędzić urlop z dziećmi?  

Piękne miejsce

Wybierając się na rodzinne wczasy możemy brać pod uwagę także inne kraje. Jeżeli miejsce docelowe jest bezpieczne (bez konfliktów, protestów na tle politycznym itp.), warunki klimatyczne łagodne, transport komfortowy i w mirę szybki nie powinniśmy mieć żadnych oporów. Pięknym miejscem na spędzenie rodzinnego wypoczynku są Wyspy Kanaryjskie. To górzysty, wulkaniczny archipelag położony niedaleko wybrzeży Afryki, ale administracyjnie należący do Hiszpanii. Cały archipelag składa się z wielu wysp, ale tylko 7 największych stanowi atrakcyjną bazę turystyczną: Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, El Hierro, La Palma i La Gomera. Pogoda dopisuje przez cały rok – średnia roczna temperatur to nieco ponad 20 st.C, goręcej robi się w lipcu i sierpniu. Wspaniałe plaże, cudowne krajobrazy oraz mnóstwo atrakcji.

Atrakcje dla każdego

Plaże to wspaniałe miejsce na odpoczynek z dziećmi. Przejrzyście czysta woda, mięciutki i ciepły piasek (na archipelagu występują różnego rodzaju plaże, np. kamieniste), rozgrzane słońce oraz błękit oceanu. Nad wodą idealne warunki dla fanów sportów wodnych, bezpieczne (wyznaczone i strzeżone) kąpieliska dla dzieci. Maluchy uwielbiają zabawy w piasku, chlapanie w wodzie, gry piłką plażową, to idealne warunki, aby przyjemnie odpocząć ze swoimi pociechami. Wyspy oferują także przepiękne ścieżki rowerowe i trekkingowe. Warto pokazać dzieciom tak niezwykłą przyrodę, zwłaszcza wyspa Lanzarote wpisana na Listę UNESCO. Podczas wędrówki lub jazdy rowerem będziemy aktywnie wypoczywać, a maluchy będą mogły spożytkować swoją energię. Na Gran Canaria odkryjemy malownicze wioski i cenne zabytki, a na Teneryfie Siam Park, czyli olbrzymi aqua park z licznymi wodnymi atrakcjami.

Komfortowe warunki

Wyspy Kanaryjskie posiadają dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, zwłaszcza bazę noclegową. Tutejsze hotele to nie tylko miejsca, gdzie można przenocować, to prężnie działające ośrodki turystyczne. Wygodne i przestronne  pokoje dla całej rodziny, czyste i schludne sanitariaty, różne formy wyżywienia, miła i profesjonalna obsługa, baseny, restauracje, kluby, bary. Hotele zapewniają swoim gościom dodatkowe atrakcje, eventy, gry i zabawy organizowane przez animatorów. Takie zajęcia animacyjne to wspaniała forma rozrywki dla dzieci, w tym samym czasie rodzice mogą poćwiczyć na siłowni, popływać lub po prostu zrelaksować się na leżakach. Wyspy kanaryjskie to trafny wybór na rodzinne wakacje, zwłaszcza, kiedy znajdziemy atrakcyjne oferty w dobrej cenie, dlatego warto śledzić w sieci portale turystyczne, nigdy nie wiadomo, kiedy nadarzy się okazja.