Nie przegap
Strona główna » Porady dla rodziców » Pięć superekstra pomysłów na pierwsze urodziny

Pięć superekstra pomysłów na pierwsze urodziny

Pierwszy rok życia Twojego dziecka obfituje w pierwsze osiągnięcia: pierwszy uśmiech, pierwsze siadanie, pierwszy kęs… a przede wszystkim pierwsze urodziny! Na pewno urządzisz przyjęcie, ale przyjęcia trwają tylko kilka godzin. Wypróbuj nasze pomysły na świętowanie tego ważnego punktu zwrotnego w nieprzemijający sposób.

 

1. Zasadź drzewo

Drzewo będzie rosnąć z każdym rokiem, tak jak Twoje dziecko, zapuszczając korzenie i wyciągając gałęzie do słońca. W kolejnych latach — a na pewno w każde urodziny — możesz robić dziecku zdjęcia przy jego specjalnym drzewie. Jest to wspaniały sposób na rejestrowanie kolejnych urodzin malucha, a poza tym w późniejszym wieku nauczy go, że z ziemią i środowiskiem łączy nas ważna więź.

2. Zrób rocznicową kołdrę

male-dziecko-paczyMało jest rzeczy, które są bardziej urocze niż ciuszki dla niemowląt. Ale niemowlęta rosną tak szybko! Czasami wydaje się, że Twój maluszek właściwie ani razu nie założył danej rzeczy na siebie, a już z niej wyrósł. Rocznicowa kołdra z kawałków materiału to uroczy sposób na zachowanie tych słodkich śpioszków, z którymi nie możesz się rozstać, albo czerwonej piżamki z dinozaurem, który zawsze rozwesela Twoje dziecko. Pamiętaj też o pierwszorocznej pościeli: kocyki, prześcieradełka i ręczniczki z obłędnie słodkimi dziecięcymi motywami. Zbierz wszystkie rzeczy, potnij je na kwadraty i zrób z nich kołdrę, która będzie cieszyć Twoje oczy przez kolejne lata — a później możesz dać ją swojemu dziecku, gdy dorośnie.

3. Zarejestruj historię swojego dziecka

Wybierz swoje ulubione zdjęcia z ostatnich 12 miesięcy do osobistej kroniki swojego dziecka. Włóż je do albumu i napisz opowieść, podkreślając szczególne momenty i punkty zwrotne w rozwoju dziecka z pierwszego roku jego życia. Nie jesteś mistrzem pióra? Załaduj zdjęcia do pokazu slajdów i dodaj ulubioną piosenkę malucha jako ścieżkę dźwiękową. Wspólne czytanie historii dziecka lub oglądanie pokazu slajdów to idealne uzupełnienie wieczornych rytuałów dziecka, przypominające mu o jego wyjątkowości i Twojej miłości.

4. Zostawcie ślad czasu

Zrób odcisk stópki lub rączki malucha w zestawie gipsowym. Włóż odcisk do podwójnej ramki: ślad rączki lub nóżki po jednej stronie i portret dziecka z przyjęcia urodzinowego po drugiej stronie. Gdy dziecko będzie rosło, będziecie oboje spoglądać na maleńki odcisk i zachwycać się tym, jakie kiedyś było malutkie.

5. Stwórz kapsułę czasu

Zbierz przedmioty związane z pierwszym rokiem życia Twojego dziecka: fotografię Waszego domu, kawałek ulubionego kocyka, uwielbianą grzechotkę, nagranie z ulubioną piosenką itp. Następnie zamknij te przedmioty w pudełku, które zostanie otwarte w osiemnaste urodziny dziecka. Będzie Wam to sprawiać przyjemność przez całe życie.