Nie przegap
Strona główna » Mama » Ciąża » Rozwój motoryczny i fizyczny dzieci w wieku przedszkolnym

Rozwój motoryczny i fizyczny dzieci w wieku przedszkolnym

Rozwój fizyczny i motoryczny dziecka zależy od prawidłowej budowy i czynności układu ruchu oraz właściwie działającego systemu nerwowego. Najważniejszą rolę odgrywają: kręgosłup, tułów oraz kończyny, a więc układ kostno-stawowy i mięśniowy. U dzieci w wieku przedszkolnym występuje znaczne bogactwo form ruchu. Maluchy biegają, skaczą i potrafią już zachować równowagę. W tym czasie nabywają także zdolności płynnego oraz harmonijnego poruszania się, jednak nadal uczą się wykonywania precyzyjnych ruchów manualnych.

Jak szybko dziecko się rozwija?

Tempo rozwoju dziecka zależy od wielu czynników – wieku, budowy ciała, a także predyspozycji genetycznych. Dzięki odpowiednim pomocom dydaktycznym, możemy go wspomóc poprzez zabawę. Sklep www.MojeBambino.pl oferuje liczne narzędzia, dzięki którym najmłodsi mogą doskonalić swoje umiejętności motoryczne.

Wykorzystując drabinki, piłki do siedzenia, kładki i tory równoważne oraz rollery, dzieci poprawią zdolność utrzymania odpowiedniego balansu. Bardzo dobre efekty dają także ćwiczenia z wykorzystaniem stożków, skaczących planet, mini-szczudeł oraz piłek z polimerowym wypełnieniem, na których można stanąć i szkolić przenoszenie środka ciężkości. Stosowanie narzędzi tego rodzaju pozwala dzieciom nie tylko poprawić zdolność utrzymywania równowagi, ale także korygować ewentualne wady postawy.

Rytmika kluczem do sukcesu

Dla prawidłowego rozwoju przedszkolaków ważne są także zajęcia rytmiczne, podczas których uczą się panowania nad koordynacją i płynnością ruchów. W ofercie sklepu Moje Bambino znajdą Państwo liczne pomoce, takie jak szarfy, chusty, pompony czy piłki, które urozmaicą ćwiczenia przy muzyce. Koordynację wzrokowo-ruchową maluchów skutecznie wspierają zajęcia na ściankach wspinaczkowych oraz z wykorzystaniem Magicznego Dywanu, będącego innowacyjnym, interaktywnym narzędziem dydaktycznym, oferującym szerokie spektrum zabaw i gier.

Dzieci w wieku przedszkolnym mają jeszcze problemy z dokładnymi ruchami dłoni, dlatego warto pracować z nimi w zakresie poprawy zręczności i chwytności. Tutaj znowu z pomocą przyjdą nam ścianki wspinaczkowe, a także różnego rodzaju piłki z wypustkami albo otworami na palce. Do ćwiczenia motoryki nóg oferujemy natomiast specjalne labirynty. Sklep w ofercie posiadam także szeroki wybór podestów o różnym kształcie i rozmiarze, które można wykorzystać do zbudowania toru przeszkód – na pewno przypadną one do gustu najmłodszym. Szeroki wybór produktów w Moim Bambino pomoże zadbać o rozwój fizyczny przedszkolaka zarówno w domu, jak i placówkach publicznych, takich jak żłobki, przedszkola, czy kluby malucha.