Nie przegap
Strona główna » Rozwój » Zabawka do zadań specjalnych

Zabawka do zadań specjalnych

Pierwsze dziecko stanowi ogromne wyzwanie dla młodych rodziców. Pojawia się bardzo dużo pytań, wątpliwości, dylematów, całe szczęście dzisiaj baza wiedzy w temacie macierzyństwa jest bardzo obszerna. Jedną, z jakże istotnych kwestii jest rodzaj zabawek, które udostępnia się maluszkom. Jest to nie łatwe zadanie, biorąc pod uwagę obficie zastawione półki sklepowe w dziale dziecięcym.

Tylko plusz?

Wbrew pozorom, wybór odpowiednich zabawek dla niemowlaka jest niezwykle istotny. Współczesny rynek akcesoriów dziecięcych daje bardzo wiele możliwości. Wiadomo, im większy wybór, tym więcej wątpliwości. Wielu rodziców, asekuracyjnie, udostępnia swojemu maleństwu tylko pluszaki, ponieważ są miękkie, delikatne, przyjazne dla dziecka. Jest w tym dużo racji, jednak są także inne – nie pluszowe – zabawki, które stymulują rozwój dziecka i są bezpieczne. Trzeba pamiętać, że nie jest ważne to, czy coś jest urocze czy fajne, najlepiej postawić na różnorodność. Nawet pluszowe lub materiałowe misie i lale mogą być zaskakujące oraz ciekawe. Ostatnio, wielką popularnością cieszą się zabawki patchworkowe, z wielobarwnych kawałków materiałów o różnych, wyrazistych fakturach. Maluchy lubią także elementy z kolorowego plastiku, jak kółeczka lub guziczki (w odpowiednich – dużych rozmiarach).

Gdzie misio zgubił oczko?!

Młodzi rodzice są wystarczająco zestresowani, nie ma powodów, aby dokładać sobie zmartwień, np. w postaci nieodpowiednich zabawek. Dla nikogo chyba nie będzie nowością fakt, iż bobas wszystko co mu wpadnie w te maleńkie rączki bez zastanowienia wpycha sobie do buzi. Na pierwszy rzut oka może wydawać się to urocze, ale nie ma co się łudzić, bardzo często jest to powód ogromnych zmartwień mamy i taty (czy misiowe oczko wylądowało w brzuszku Jasia, czy przepadło podczas porządków?!). Niezmiernie ważnym jest, żeby zabawki i akcesoria maluszka były solidnie skonstruowane. Przede wszystkim, nie mogą mieć doklejanych drobiazgów (jak małe plastikowe koraliczki w charakterze oczek, guziczków lub koralików lali), wszelkie elementy z plastiku powinny być odpowiednio duże i mocno przytwierdzone do całości. Trzeba też zwracać uwagę na krawędzie i wykończenia twardych elementów. Najbezpieczniej jest wybierać zabawki z certyfikatami jakości.